Která IPTV/OTT služba je pro vás ta pravá? 2. část

Která IPTV je pro vás vhodná
Která IPTV je pro vás vhodná

V prvním dílu jsme si představili některé služby z pohledu ceny a programové nabídky, dnes se podíváme na jejich obrazovou kvalitu a uživatelský komfort. Jako první jsme prověřili NejPřipojení TV a Kuki.

Pokud jste ještě nečetli první díl tohoto průvodce, přečtěte si prvně článek na stránce https://ip-tv.cz/ktera-iptv-ott-sluzba-je-pro-vas-ta-prava-1-cast/

Obsah článku

Téma článku - obrazová kvalita IPTV poskytovatelů

Kvalita obrazu je pro mě jeden ze zásadních motivů k (ne)pořízení konkrétní IPTV/OTT služby. V současnosti už většina z nich poskytuje kvalitní rozlišení minimálně ve smart TV, není to však podmínkou. Zaměřil jsem se na analýzu obrázků ve smart TV, webovém prohlížeči a mobilu / tabletu.

NejPřipojení TV

NejPřipojení TV je vývojovým dítětem pardubické, ryze české společnosti 4NET.TV solutions a. s. Společnost má na českém a posléze i slovenském trhu bohaté zkušenosti s poskytováním internetové TV. Konkrétní zákaznické zkušenosti jsou velice dobré. Službu naladíte téměř ve všech aplikacích a podpora je vskutku bohatá. Samozřejmostí je Android TV/Google TV, Samsung TV, Apple TV, LG i Hisense. Kvalita obrazu je velice dobrá, televizi jsem testoval na mé vlajkové SONY Bravia 77AG9 i na vedlejší SAMSUNG Serif QLED a zobrazování i náročných pohyblivých scén u sportu nedělá žádné problémy. 4NET.TV se vývoji věnuje přes 15 let a je to znát. Jako uživatel velice pozitivně hodnotím možnost full HD zobrazení na všech zařízeních (smart TV, webový prohlížeč, mobil / tablet). Mému oku lahodí (je-li to tak možno říci) i SD kvalita kanálů, která je ve „4NETím“ prostředí spolu s SD od Sledování TV nejlepší na trhu. Podotýkám, že se jedná o můj soukromý dojem.

Uživatelský komfort

S aplikací od vývojového týmu 4NET.TV nejsou žádné problémy. Za sebe můžu její uživatelský komfort zařadit jako jeden z nejlepších. Na všech zařízeních je appka velice rychlá s okamžitou reakcí. Tu nejvíce oceníte ve smart TV. Programová lišta v levé části obrazovky je zcela intuitivní. Jako pozitivum též hodnotím možnost určení časového rozsahu přepnutí na jinou stanici. Za zvážení by možná stálo přímé přepínání kanálů v režimu celé obrazovky, kde nejdříve musíte sledovaný pořad minimalizovat, ale jedná se veskrze o můj námět na zlepšovák. Za velkou výhodu této platformy považuju možnost zpětného shlédnutí všech kanálů až 7 dní.      

NejPřipojení TV

Kuki TV

Další kvalitní platforma, která překročila hranici 50 tisíc uživatelů, je Kuki TV. Předností této IPTV je například vyskládání vlastních kanálů, kde přesně víte, za co platíte. Kuki je na tom se zařízeními také velice dobře, naladíte si ji v Android TV/Google TV, Samsungu, LG TV, Apple TV,  smart boxech, webových prohlížečích a mobilních zařízeních. Kvalita obrazu je velice dobrá, byť na mobilu vysílá v max. rozlišení 720p, na všech ostatních je obraz ve full HD. Nabídka je členěna ve 4 tarifech, základní tarif S pořídíte již za 220 Kč měsíčně, ale musíte se připravit na to, že nebudete moci plně využít přednosti této IPTV a počet kanálů je pevně stanoven na 64 bez možnosti je měnit. Výhodou je možnost připojit více zařízení najednou, Kuki v základním tarifu spustíte na celkem 7 zařízeních (z toho 2 fixní a 5 mobilních). Kvalita HD kanálů je velice dobrá, u SD streamů to až tak neplatí. Obrázky mají tendenci někdy se rozpadat a v uvedeném aspektu tahá Kuki za kratší konec (na rozdíl od NejPřipojení nebo Sledování TV).

Uživatelský komfort

Kuki nabízí přehlednou aplikaci, ale při přepínání kanálů v mobilu se naklikáte trochu víc, než by vám mohlo být příjemné. Příznivce celých řad nejžádanějších seriálů může potěšit možnost shlédnout epizody se 6měsíčním časovým rozpětím, které Kuki samostatně nahrává a nevyžaduje si proto prostor zvlášť ve vašich nahrávkách. Tato vychytávka je však součástí vylepšení, které Kuki nabízí za 65 Kč měsíčně. Tím možnosti vylepšení zdaleka nekončí, je možné si přiobjednat dalších 7, za které zaplatíte od 50 do 250 Kč. Týkají se možnosti přiobjednat další fixní zařízení, možnosti rozšíření nahrávek na 50 nebo 100 hod, přidání dalších kanálů nebo filmového kanálu HBO. Naopak, za nevýhodu považujeme možnost menšího časového rozpětí ve zpětném shlédnutí velké části nabízených kanálů jenom na 48 hodin a nemožnost automatického nahrávání pořadů a nutnosti na každý dík kliknout zvlášť (pokud tv seriál nenahrává automaticky). Jako výhodu zas vnímám možnost sledovat mnoho stanic se zvukem Dolby Digital 5.1, co není ani dnes u IPTV/OTT segmentu samozřejmostí.

Sledování TV

Služba, která se pyšní tím, že má nejširší konektivitu napříč všemi IPTV providery. Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že spolu s „4NETím“ prostředím asi nejpříjemnější uživatelské rozhraní s možnostmi, které přesahují standardní OTT službu. Rozhodně nepatří k nejlevnějším, ale na to ani Sledování TV nevsází. Jako velké pozitivum hodnotím posun této služby až téměř k možnostem streamovacích služeb, když tohle tvrzení vezmete s velkou nadsázkou. Cloudové úložiště služby umožňuje za příplatek možnost až 600 h nahrávek, co už hravě vystačí na několik řad seriálů, případně telenovel 😊. Možnost uchování nahrávaného obsahu služba garantuje až na dobu 6 měsíců. Co se týká kvality, obrazově patří k nejlepším na trhu a v mé SONY Bravia AG9 77 je i obrázek v pohybu velice solidní. Trochu s nepochopením je pro mě kvalita obrázku ve webovém prohlížeči, kde je valná část HD obsahu v 1080, ale některé stanice vysílají pouze v 720p, co u sportu mírně zamrzí (týká se to např. Eurosportů, Nova Sportů a dalších), takže sport na webu sleduju více v platformě NejPřipojení, kde všechny dostupné kanály v HD vysílají až v 1080p. Jak už bylo řečeno, SD kvalita je velice dobrá.

Uživatelský komfort

Jak již bylo řečeno, na prostředí této služby si rychle zvyknete. Jako velkou výhodu oceňuju možnost rychlého přepínání kanálů a dlaždicové prostředí umožňuje „skok“ z programu na program bez zbytečného překliknutí navíc. Nevýhodou může být možnost párování smart tv, i v nejvyšším tarifu premium připojíte pouze 2. Další do max počtu 3 pouze za příplatek. V mobilních zařízeních též oceňuju možnost aplikace zapnout otočení obrazovky bez toho, aby jste museli mít tuto možnost zapnutou v samotném mobilu. Možnost automatického nahrávání seriálů také potěší.  

Lepší TV

Lepší TV patří k stabilním službám na trhu, ale nemusí vyhovovat každému. Její velké plus j v neomezené možnosti nahrávaní pořadů, ale užijete si jí až od balíčku Klasik. Pro méně náročné diváky umožňuje v balíčku Mini sledovat 70 převážně základních stanic s možností zpětného sledování na 7 dní a nahrání 20 pořadů. Konektivita je bohatá, TV si pustíte na smart tv, webovém prohlížeči i mobilu. Kvalita obrazu je velice dobrá, nabízené 4K u stanice Love Nature hodnotíme z platforem, které kanál nabízí (Sledování TV, Magenta, Kuki) jako nejlepší. Na začátku tohoto roku konečně přibylo FHD rozlišení i ve webových prohlížečích. K nevýhodám providera patří relativně omezená nabídka stanic, přičemž fanoušek sportu asi sáhne po jiné službě. Dobrou volbou může být pro milovníka filmů, kromě AMC a Film + jsou v nabídce všechny základní filmové stanice a za příplatek také HBO a Cinemaxy.

Uživatelský komfort

Prostředí Lepší TV je intuitivní a na mě působí moderně a přehledně. Pokud mám náladu na dobrý film, velice často si ho pustím právě přes Lepší TV. Informace o sledovaném snímku spolu s trailerem ve spodní části obrazovky jsou pro mě vyřešené na jedničku. Jako pozitivum hodnotím též možnost ovládání služby přes tablet nebo webový prohlížeč, kde si vše můžete pustit pomocí „datlování“ na klávesnici.

Telly

Služba je velkou devízou pro sportovního fanouška a nabízí všechny podstatné kanály kromě Canal Sportů s Premier League. Divák ocení kompletní nabídku Nova Sportů, Premier Sportů (tu je malá výjimka u Premier Sport 4, který se orientuje výhradně na Oktagon a pokud nemáte zakoupený balíček s aktuálním zápasem, tak se vám na 5 dní z nabídky ztratí, což ale nemá vliv na zpětné shlédnutí, t. j. od čtvrteční půlnoci můžete sledovat Oktagon vysílaný v sobotu).   

Uživatelský komfort

Telly je další vývojové „dítě“ 4NETu, takže o uživatelském prostředí není nutno psát zvlášť.

Dále si přečtěte:

Vlastimil Harapes si zahrál v mnoha filmech.

5 filmů, ve kterých hrál Vlastimil Harapes

Do filmového a tanečního nebe odešel herec, choreograf a baletní tanečník Vlastimil Harapes. Pojďme si připomenout známé filmy, ve kterých hrál zasloužilý umělec, jenž zemřel 15. května 2024, a které můžete zhlédnout online na Voyo.

Přečíst »
Mimořádná událost online zdarma

Mimořádná událost – online zdarma

Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Strojvedoucí se s ním pohybuje jistě, ale náhle musí náhle zastavit mezi poli. Vlak se však začne pohybovat dál, a to bez něj. Cestující jsou zmatení, když zjistí, že jedou

Přečíst »
Zlatá labuť online zdarma

Zlatá labuť – online zdarma

Bára Veselá je zavalena smůlou a musí se skrývat před spravedlností. Náhodou se ocitne jako prodavačka v módním oddělení nově otevřeného obchodního domu Zlatá labuť, který je jako palác luxusu a dominuje centru Prahy. Je

Přečíst »
Tajemství chobotnic

Tajemství chobotnic – Nat Geo WILD

V hlubinách oceánu, tam, kde světlo slunce nedosahuje a temnota vládne jako nekonečná noci, žije tvor tak fascinující, že mu příroda sama propůjčila pověst tajemného mágna podmořských světů – chobotnice. Její měkké, úžasně pohyblivé chapadla

Přečíst »
utajený šéf online zdarma

Utajený šéf – online zdarma

Manažeři ve vysokých pozicích si na chvíli vymění své elegantní obleky za pracovní montérky a moderní počítače za lopaty. Namísto porad v luxusních, klimatizovaných kancelářích se ponoří do každodenního dění na nejnižší možné pozici ve

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*