Která IPTV/OTT služba je pro vás ta pravá? 1. část

Která IPTV je pro vás vhodná
Která IPTV je pro vás vhodná

Kritéria pro výběr internetové televize se mohou u každého zájemce lišit. Na základě přímé zkušenosti s jednotlivými službami přinášíme několik postřehů.

Obsah článku

Cena

Cena služby je bezesporu velice podstatný argument pro objednání (nejen) IPTV/OTT služby. Slušný poměr mezi cenou a výkonem představuje služba Lepší TV, kde v základní nabídce dostanete za 139 Kč 70 programů. Možnost nahrávání provider omezil na 20 hodin. V nejvyšším tarifu Max jsou kanály ČT a RTVS ve zpětném zhlédnutí dostupné až 100 dní. Velice dobře v kritériu cena vychází také služba NejPřipojení TV. Za 195 Kč na vás čeká balík 72 programů. Na všechny můžete koukat 7 dní zpětně a když něco nestihnete, nabízí se možnost nahrát zvolený pořad, který na vás v archivu počká 1 měsíc.

Programová nabídka

Sport

Podstatným faktorem při výběru služby je také skladba programů. Chléb se může lámat, pokud jsou pro zákazníka hlavním kritériem sportovní programy. Klíčoví hráči na trhu mají nabídku sportu nejpestřejší. Zájemce si však bude muset připlatit. Zaváží také sport, ke kterému máte nejblíž.

Tenis

Pokud vás zajímá tenisová WTA, kompletní zápasy najdete pouze na CANAL + Sport 2, který je v nabídce Skylinku. Nicméně vybrané přenosy jsou dostupné na sportovních programech Sport 1 a Sport 2, které nabízí většina poskytovatelů. Příznivce mužského ATP zaujme kanál Premier Sport 3, který nabízí Telly, Magenta TV nebo O2 TV. Australian Open můžete už několik let naladit na Eurosportech.

TIP: Vyzkoušejte Telly na 14 dní zdamra

Fotbal

Jestli je pro vás alfou a omegou fotbal, měli by jste zvážit nabídky O2 TV (obsahuje Nova Sport 3 a Nova Sport 4 – programy zaměřené na italskou, španělskou a německou ligu, nebo žádaný Canal + Sport s anglickou Premier League) a v těsném závěsu také Telly (Nova Sport 3 a Nova Sport 4, chybí však Canal + Sport). Na Magentě naleznete Canal + Sport i zmíněné Nova Sporty, Vodafone pak pouze Nova Sport 3 a 4. Českou Fortuna ligu pak nabízí O2 TV.

Cyklistika

Rájem cyklistiky je Eurosport, který je součástí drtivé většiny nabídek poskytovatelů. Zájemce by si měl dát pozor, pokud by chtěl Giro nebo Vueltu skloubit s ženským WTA tenisem, Skylink totiž kanály skupiny Warner Bros. Discovery nenabízí. Chybí teda i Eurosport, který patří do jeho portfolia. 

Formule 1

Aktuální sezónu F1 si zapne pouze zákazník platformy Telly, Skylink nebo O2. Vysílá se totiž na stanici Nova Sport 5. Další hráči se zařazením do nabídek s programerem nadále rokují. Zajímavostí je, že slovenská verze Voyo nabízí oba nově vzniklé kanály Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Souviset to může s tím, že Novu Sport 6 na Slovensku zatím žádný distributor nešíří.

TIP: Přečtěte si také článek Kde sledovat Formule 1 a dozvíte se informaci, kde jinde můžete Formule sledovat zdarma bez nutnosti Nova Sportu 5

Hokej

Hokejoví nadšenci jsou na tom o poznání lépe. Kanadskoamerickou NHL vysílá Nova Sport 1 a Nova Sport 2, které jsou dostupné téměř u všech poskytovatelů IPTV. Vybrané zápasy pak divák může shlédnout na kanálu Nova Action. Českou extraligu vysílá Čt Sport.

Lyžování, Biatlon

Alpské i klasické lyžování přináší Eurosport, většinu závodů z kolotoče světového poháru vysílá také Čt Sport. Stejné konstatování platí i pro biatlon.

Filmy

Pro milovníky filmů je situace na českém trhu příznivá. Českou filmovou klasiku vysílá kanál CS film, který je v nabídkách většiny providerů. Totéž možno říci o kanálu Filmbox od SPI International. Objevují se i sesterské stanice Filmbox Stars, Filmbox Extra a Filmbox Premium. Název však již dlouho neodpovídá kvalitě a prémiových snímků si divák užije spíše poskrovnu. Filmové nadšence může potěšit artový Filmbox Arthouse, jeho dostupnost je už ale omezena. Z velkých hráčů ho najdete například v platformě Sledování TV v balíčku Filmbox v SD kvalitě za 149 Kč. Prémiové filmové kanály HBO včetně Cinemaxů jsou široce dostupné, většinou je dostanete v jednom balíku za příplatek. Zvyšuje se i dostupnost kanálu Warner TV, ten je však šířen výhradně v ČR. Starší produkci vysílají také kanály s podobným zaměřením AMC a Film+. Příznivce detektivek a výpravních kostýmních seriálů potěší historický Epic Drama.

Dokumenty

Fanoušci dokumentárního žánru mají víc možností. Na konci roku 2023 ukončili vysílání stanice DTX a Discovery Science. První se orientovala na motoristické pořady, Discovery Science byl zaměřen na vědu a vesmír. Obě pocházely z portfolia Warner Bros. Discovery. Na českém a slovenském trhu zůstali Discovery Channel, Animal Planet, TLC, Travel Channel, Investigation Discovery, Food Network a HGTV. Posledních několik let šla kvalita dolů – naučné dokumenty vystřídaly pořady s reality zaměřením. Kromě Skylinku kanály šíří všichni klíčoví hráči. Mediální společnost Viasat World u nás poskytuje tři stanice s širokou dostupností – Viasat History, Viasat Nature a Viasat Explore. Stejná situace panuje u osvědčené značky kvalitního dokumentu – National Geographic a Nat Geo Wild. Jejich bohatá knihovna je zárukou poznání a zábavy a něco se i dozvíte. Mladším přírůstkem do portfolia přírodopisných kanálů je Love Nature, který část poskytovatelů (Lepší TV, Kuki, Sledování TV) nabízí ve 4K kvalitě. Expanzi zažíva také kvalitní BBC Earth, který po čtyřleté exkluzivitě v Magenta TV míří do nabídek dalších poskytovatelů. Od září 2023 je součástí Lepší TV, v lednu tohoto roku jej přidala také Sledování TV. Milovníky cestování potěší Travel XP. Můžete si ho pustit třeba v rozšířené nabídce kvalitní IPTV služby NejPřipojení TV. Zmíněný operátor jako jeden z nemnoha nabízí i polskou veřejnoprávní TVP a já jako nadšenec historie oceňuji kanál zcela věnovaný polské historii – TVP Historia.

Hudba

Hudební žánr je oblíbený převážně u mladších konzumentů IPTV. Kromě první české hudební televize Óčko  (Óčko, Óčko Star, Óčko Expres, Óčko Black) je základem nabídek providerů obsah MTV. U nás působí značky MTV (orientuje se víc na reality série ze života mladých lidí), MTV Hits, Club MTV, MTV 80s, MTV 90s a MTV 00s. V HD vysílá pouze MTV Live. Fanoušky vážné hudby potěší dvojice kanálů Mezzo HD a Mezzo Live HD. V Magentě jsou to např. specializované kanály Stingray Classica nebo Stingray Jazz. Záznamy koncertů zájemce nalezne na kanálu Stingray Iconcerts. Na trhu aktuálně chybí úspěšný projekt typu CS Muzika, který se orientoval na starší klipy československé hudební scény.

Pokračujte druhým dílem našeho průvodce na stránce https://ip-tv.cz/ktera-iptv-ott-sluzba-je-pro-vas-ta-prava-2-cast/

Dále si přečtěte:

jak udělat chytrou televizi

Jak udělat chytrou televizi

Máte doma starší zařízení, na které již výrobce nevydává aktualizace nebo od začátku není Smart? Pokud z takovéto televize chcete udělat (opět) chytrou, máte několik možností. Jak udělat chytrou televizi? Obsah návodu Použití chytré TV

Přečíst »

Historie televizního vysílání v České republice

Od svého zrodu v roce 1953 se česká televize stala neodmyslitelnou součástí života mnoha domácností v České republice. První televizní vysílání začalo jako experiment, ale brzy se stalo nedílnou součástí každodenního života obyvatel. Příchod televize

Přečíst »
Minimax

Minimax v květnu 2024 zdarma u NejPřipojení TV

Velkoobchodní distributor kanálu Minimax vás chce nechat namlsat. Český dodavatel IPTV platformy pro většinu poskytovatelů internetu (4NET.TV) spouští na květen tzv. „Open Window“. Pokud jste zákazníkem například NejPřipojení TV, bude vám tento kanál automaticky a

Přečíst »
Milostné drama Alice a Jack na Voyu.

Seriál Alice a Jack startuje 18. května na Voyo

Voyo nám již zítra přinese novou šestidílnou minisérii, romantické drama Alice a Jack, v jehož středu vystupují dva oceňovaní herci, Andrea Riseborough a Domhnall Gleeson. Obsah článku O čem je seriál Alice a Jack? Jedná se

Přečíst »
Co je potřeba k internetové televizi

Co je potřeba k internetové televizi?

Pravděpodobně jste člověk, který byl doposud na satelitním nebo DVB-T2 příjmu televizního vysílání. Nyní jste si koupili krásnou novou televizi a v hlavě se vám (beztak) honí otázka, co je potřeba k internetové televizi. V

Přečíst »
Sanitka 2 online zdarma

Sanitka 2 – online zdarma

Vrátime se do světa legendárního seriálu z 80. let minulého století, kde se setkáme s původními postavami, které jsou nyní o něco starší, ale stále plné života. Spolu s nimi se objeví i nové postavy,

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*