Co je to Chromecast

Co je to chromecast
Co je to chromecast

Chromecast je multimediální zařízení vyvinuté společností Google. Je to malé zařízení, které se připojuje k televizoru pomocí portu HDMI. Chromecast umožňuje bezdrátově přenášet obsah z mobilních zařízení, tabletů nebo počítačů na televizní obrazovku.

Obsah

Výhody

Můžete s tím streamovat videa, filmy, hudbu, fotky a další obsah z různých zdrojů, včetně aplikací jako YouTube, Netflix, Spotify, Hulu a mnoha dalších. Chromecast je populární možností pro ty, kteří chtějí přenášet obsah z svých mobilních zařízení na větší obrazovku bez nutnosti připojení internetu kabelem.

TIP: Přečtěte si také návod Jaký kabel pro připojení TV k internetu

Nevýhody

Hlavní nevýhodou je absence možnosti připojit zařízení k internetu kabelem. Nedoporučuje se pro službu od poskytovatelů IPTV, protože Wi-Fi ne vždy zvládá distribuovat dostatečnou rychlost internetu.

Cena

Cena se historicky pohybuje kolem 1500 Kč. U starších modelů se však můžete dostat i na poloviční cenu.

Historie zařízení

První generace Chromecastu byla uvedena na trh v červenci 2013. Toto zařízení představilo koncept jednoduchého a cenově dostupného streamovacího zařízení, které umožňuje přenášet obsah z mobilních zařízení na televizní obrazovku. Od té doby Google vydal několik aktualizovaných verzí Chromecastu s vylepšenými funkcemi a výkonem.

Závěr

Pokud hledáte zařízení pro příjem IPTV, doporučuji zvolit jiné zařízení. Jestliže však hledáte pomocníka pro prezentace fotek a krátkých videí, Chromecast nebude až tak špatná volba.

Další návody:

Dále si přečtěte:

telly

Telly přidává 4 nové stanice

Jeden z největších poskytovatelů IPTV koncem března přidal 4 nové stanice – 2 se zaměřením na seriály a filmy, 1 sportovou a 1 slovenskou. Nova Lady v nabídce chyběl jako jediný Jedná se o ženský program

Přečíst »
Metoda Markovič Hojer - online zdarma

Metoda Markovič: Hojer – online zdarma

Pojďte se ponořit do příběhu jednoho z nejznámějších vyšetřovatelů naší historie, Jiřího Markoviče, který se dostal do popředí díky sérii televizního dramatu. Tato šestidílná série, připravená pod záštitou Voyo | Originál, nám přiblíží, jakými způsoby

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*