Zdarma TV – proč se projekt neuchytí?

Zdarma TV
Zdarma TV
Od zavedení v roce 2021 se služba Zdarma TV snažila přilákat české televizní diváky, kteří upřednostňují bezplatný příjem programů. Tento krok představoval zajímavou alternativu pro ty, kteří chtěli sledovat základní televizní obsah bez finančních nákladů. Nicméně, vysílatelé se k této službě postavili s rezervou a svými požadavky.

Obsah článku

Koncept Zdarma TV a jeho nabídka

Projekt Zdarma TV byl uvedený na trh provozovatelem placené internetové televize Číčo TV, který chtěl oslovit širokou skupinu diváků nabídkou základních programů bez poplatků. Tato myšlenka měla potenciál lákat diváky, kteří chtěli přístup i k obsahu nedostupnému prostřednictvím běžné antény nebo s vylepšenou kvalitou a funkcemi typickými pro online televize.

Překážky na cestě

Hned na začátku se ukázalo, že absence programů hlavních privátních televizí, jako jsou Nova a Prima, znamená zásadní omezení pro Zdarma TV. Navzdory pokusům o začlenění kanálů Novy do nabídky, záležitost nakonec skončila s jejich definitivním vyřazením.

Pokusy o expanzi a právní problémy

Služba se pokusila i o další rozšíření své nabídky, včetně nabídky virtuálního DVB-T2 tuneru za roční poplatek. Avšak, problémy s exkluzivními právy vysílání, zejména ve spojitosti s Formulí 1, vedly k právním krokům od mediální skupiny Nova. Tato skupina se postavila proti neoprávněnému šíření obsahu a nakonec dosáhla stažení programu z nabídky Zdarma TV.

Perspektiva a budoucnost Zdarma TV

Problémy s exkluzivitou obsahu a omezenou programovou nabídkou naznačují možné obtíže, které Zdarma TV čekají v budoucnosti. Bez spolupráce s klíčovými hráči na trhu může být obtížné udržet diváky a konkurovat jiným online televizím s rozsáhlejšími nabídkami. Přestože služba nabízí některé unikátní programy, jako je ORF a RTVS, bude muset najít způsob, jak rozšířit svou atraktivitu a udržet se na konkurenčním trhu.

Zdarma TV - závěr

Bohužel, zdarma prý ani kuře nehrabe. Zrovna u kanálů Novy a Primy, kteří svoji ručičku natahují nejvíce se nějakého samaritánství rozhodně nedočkáme. Druhé bohužel je fakt, že se jedná o nejsledovanější kanály. Je to samozřejmě tím, že tyto kanály má takřka každá domácnost. Málo kdo má doma plnou programovou skladbu, takže se spokojí se základem a sleduje právě Novu s Primou. 

Pokud ještě IPTV nemáte, mrkněte na NejPřipojení TV.

Dále si přečtěte:

Tajemství chobotnic

Tajemství chobotnic – Nat Geo WILD

V hlubinách oceánu, tam, kde světlo slunce nedosahuje a temnota vládne jako nekonečná noci, žije tvor tak fascinující, že mu příroda sama propůjčila pověst tajemného mágna podmořských světů – chobotnice. Její měkké, úžasně pohyblivé chapadla

Přečíst »

Historie televizního vysílání v České republice

Od svého zrodu v roce 1953 se česká televize stala neodmyslitelnou součástí života mnoha domácností v České republice. První televizní vysílání začalo jako experiment, ale brzy se stalo nedílnou součástí každodenního života obyvatel. Příchod televize

Přečíst »

Barrandov byl z důvodu dluhů odpojen od elektřiny

Od soboty 20. ledna čelí kanály skupiny Barrandov, včetně hlavní stanice Barrandov, Barrandov Krimi a Kino Barrandov, výpadku vysílání z důvodu odpojení od elektřiny. Diváci se nemohou naladit na tyto stanice, které zažily přerušení v

Přečíst »
Kuki

Kuki TV přidala English Club a Stingray iConcerts

Od února se k nabídce placené televize Kuki připojily nové kanály, které nabízejí rozmanité zážitky pro diváky. Mezi novými přírůstky patří hudební kanál Stingray Concerts a vzdělávací English Club TV. Tyto nové stanice přinášejí širokou

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*