Nejlepší filmy od Quentina Tarantina

Nejlepší filmy od Quentina Tarantina
Nejlepší filmy od Quentina Tarantina

Quentin Tarantino je jedním z nejznámějších filmových režisérů celého světa. Mimo to je to i scénárista a samou sebou herec. Na kontě má 2 Oscary, 2 Zlaté glóby a několik úžasných filmů, které jsou nadčasovým pokladem. Které z jeho děl jsou ale podle světového publika nejlepší?

Obsah článku

Pulp Fiction – historky z podsvětí, 1994

Pulp Fiction – historky z podsvětí je bez debat jeden z nejlepších, ne-li nejlepší film, který Quentin Tarantino natočil. A i kdybyste s tím nesouhlasili, určitě se všichni shodneme na tom, že pro něho samotného i pro filmový průmysl v devadesátých letech, byl rozhodně nejdůležitější. Do teď se nazývá nejkultovnějším z kultovních filmů 90. let,  autorskou Biblí Quentina Tarantina a mnoha dalšími jmény. Pulp Fiction je multižánrovým filmem a Tarantino za něj dostal Oscara.

TIP: Více informací o tomto filmu najdete na stránce https://ip-tv.cz/pulp-fiction-historky-z-podsveti/

Hanebný pancharti, 2009

Hanebný pancharti možná vypadají na první pohled jako typický válečný film, ale vyklube se z nich něco více. V hlavních rolích tady jsou Brad Pitt (poručík Also Raine, který v Evropě vytváří skupinu židovských vojáků, jejichž cílem bude pomstít se nacistům za to, co jim provedli), Mélanie Laurent  (Shossana Dreyfus, jejíž rodinu zabije nemilosrdně hned na začátku nacistický důstojník Hans Landa) a Christoph Waltz (nacistický důstojník Hans Landa).

Nespoutaný Django, 2012

Nespoutaný Django je novější film, v jehož hlavních rolích najdeme herce Jamieho Foxxa, Christopha Waltze a Leonarda DiCapria. Film je ze začátku pohodový, ale ke konci se změní v poměrně brutální jízdu. Děj se odehrává roku 1858, kdy v Americe probíhá občanská válka, a Texasem prochází dvojice bratrů Ace a Dicky Speckovi se skupinkou černých otroků, mezi kterými je i hlavní hrdina otrok Django. Ten se potřebuje zbavit jiných bratrů a najít ženu, kterou byl dávno donucen opustit.

Gauneři, 1992

Gauneři jsou další Tarantinovou tvorbou, tentokrát ale pojatou jinak. Na rozdíl od jeho dalších filmů je tenhle o něco jednodušší, děj se tolik nevětví, a i jeho forma je poměrně prostá. Mafián Joe si na vyloupení klenotnictví najme bandu anonymních zlodějů, kteří se navzájem neznají a oslovují se smyšlenými jmény jako pan Oranžový, pan Bílý, pan Růžový… Jenomže se akce pokazí a pana Oranžového postřelí, což znamená, že je mezi nimi zrádce. Kdo je zrádce a komu se z celé šlamastiky podaří vyváznout živý?

Nápověda lovcům do naší soutěže: Jeden z filmů Quentina Tarantina obsahuje ve svém názvu číslovku. Někdy po tomto čase by Samuel L. Jackson očekával zveřejnění kódu. 

Dále si přečtěte:

Odznak Vysočina

Odznak Vysočina – online zdarma

Představte si malebnou vesnici na Vysočině, kde čas plyne vlastním tichým rytmem a život se zdá být jednoduchý a poklidný. Obyvatelé této idylické obce se znají už po mnoho generací a navzájem si vždy ochotně

Přečíst »
Oteckovia online zdarma

Oteckovia – online zdarma

Rodinný seriál „Oteckovia“ sleduje životy čtyř mladých otců, kteří každý po svém zápasí s úlohou rodiče. Každý z nich se snaží být zodpovědný a najít si své místo ve světě matek, což přináší řadu humorných

Přečíst »
Vodafone Nova Sport 5 a 6

Vodafone dnes přidal Nova Sport 5 a 6

Vodafone dnes do své programové skladby přidal žádané kanály Nova Sport 5 a 6.  Obsah článku Rozšíření sportovní nabídky na Vodafone TV – nové kanály a obsah Vodafone TV rozšiřuje svou sportovní nabídku o nové

Přečíst »
Extraktoři

Extraktoři – online zdarma

Sledujte šestidílný napínavý thriller v produkci Voyo | Originál, který se zaměřuje na agenty české civilní rozvědky, kteří se vydávají do zahraničí, aby pomohli uvízlým Čechům uniknout a bezpečně se dostat domů. Sledujte seriál Extraktoři

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*