Nejbohatší herci světa a čím se proslavili

nejbohatší herci světa
nejbohatší herci světa

Každý jsme viděli minimálně jednou v životě v televizi nějakého herce a říkali si, jaké by to bylo, kdybychom byli stejně bohatí jako on. Kdo jsou ale ti nejbohatší herci na celém světě? Převažují hlavně ženy, nebo muži? Díky kterému filmu se proslavili a hrají ještě?

Obsah článku

10. Adam Sandler

Adam Sandler narozen roku 1966 je americký herec, komik, scénárista, muzikant i filmový producent. Můžete ho znát z filmů Billy Madison, Velký táta, Kurs sebeovládání, Machři nebo třeba Opilí láskou. Jeho hlas určitě znáte, pokud jste slyšeli originálně namluvený Hotel Transylvánie – jeho hlas totiž propůjčil Drákulovi. Na jeho kontě se pohybuje kolem 440 miliónů amerických dolarů.

9. Kevin Hart

Amerického herce, v současnosti nejlépe placeného stand-up komika a producenta Kevina Harta jste určitě už také viděli. Hrál ve filmech Scary movie 3 a 4, Jumanji, Rychle a zběsile, Muž z Toronta a mnoho mnoho dalších. Podílel se na tvorbě několika písní a hrál i v některých seriálech. Jeho herecká kariéra započala roku 2001 a pokračuje až do současnosti. Na jeho kontě je asi 450 miliónů amerických dolarů.  

8. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger je převážně rakousko-americký sportovec, politik, ale známe ho i z mnoha filmů, většinou akčních, kde ukazuje svoji vyvinutou postavu.

ZAJÍMAVOST: Arnold Schwarzenegger je označen v Guinessově knize rekordů jako nejdokonaleji vyvinutý muž na světě.

Hrál například ve filmech Terminátor, Komando, Predátor, Plán útěku a hodně dalších, bohužel už ho ale v mnoha nových filmech nenajdeme. Hodnota jeho majetku je přibližně 450 miliónů amerických dolarů.

7. Robert De Niro

Tohoto amerického herce Roberta De Niro poznáte z filmů Kmotr II, Fotři jsou lotři, Frajeři ve Vegas, Zuřící býk nebo Taxikář. Za jeho kariéru obdržel dva Oscary a jeden Zlatý glóbus a dosud obsazuje významné role ve filmech. Celková hodnota jeho konta by mohla být 500 miliónů amerických dolarů.

6. George Clooney

George Clooney je americký herec, filmový režisér, scénárista a producent. Za svou kariéru obdržel 2 Oscary, 3 Zlaté glóby a cenu BAFTA. Hrál v seriálu Pohotovost, ve filmech Od soumraku do úsvitu, Batman a Robin, Dannyho parťáci a dalších. Na kontě má zhruba 500 miliónů dolarů.

5. Tom Cruise

Americký velmi populární herec, scénárista, producent a režisér Tom Cruise je jedním z nejznámějších jmen herecké scény vůbec. Proslavil se filmy Top Gun, Mission: Impossible, Valkýra, Na hraně zítřka nebo třeba Mumie. Tento seznam by ale mohl jít dál a dál jako u každého herce na našem seznamu. Hodnota jeho majetku je asi 600 miliónů dolarů, díky čemuž se umístil na 5. místě v tomto žebříčku.

4. Shahrukh Khan

Shahrukh Khan je indický herec, ale i moderátor indické verze Chcete být milionářem?, věnuje se i produkci filmů. Většina filmů, ve kterých vystupuje, je indická a jsou to například Fan, Dear Zindagi, Veer-Zaara což je film romantický a režíroval třeba Paheli. Na jeho kontě se nachází zhruba 730 miliónů dolarů.

3. Dwayne Johnson

Amerického herce a zpěváka Dwayna Johnsona můžete znát pod přezdívkou „The Rock“, v minulosti to byl i wrestler. Jeho nejznámější role jsou ve filmech Jumanji, Rychle a zběsile,  Apokalypsa a Shazam!, hrál ale i v několika seriálech. Tento známý herec má na kontě přibližně 800 miliónů dolarů.

2. Jerry Seinfeld

Jerry Seinfeld je americký komik, herec, spisovatel a producent. Proslavil se hlavně seriálem Seinfeld, kde hraje napůl smyšlenou postavu sebe sama. V roce 2007 produkoval film Pan Včelka a hodnota jeho majetku se pohybuje kolem 950 miliónu dolarů, což z něho dělá druhého nejbohatšího herce na světě.

1. Tyler Perry

Americký herec, filmař a dramatik Tyler Perry je známý hlavně díky filmu Deník šílené manželky, kterému napsal scénář a účastnil se tvorby hudby. Hrál ve filmech The Oval, Divná sešlost, kterou zároveň režíroval, stejně jako film Mea Culpa a Trpká pomsta. Jeho čisté jmění je asi 1,2 miliardy dolarů.

Vyzkoušejte IPTV

Vyzkoušejte NejPřipojení TV a získejte plno televizní zábavy do vaší smart TV, chytrého telefonu, tabletu, počítače…

Dále si přečtěte:

telly

Telly ze satelitního příjmu vyřazuje kanály AXN

Jedna z nejznámějších firem na poskytování IPTV ke konci března 2024 vyřazuje kanály AXN. Změna se bude týkat zákazníků, kteří mají satelitní příjem. Obsah článku Ukončení smlouvy a vyřazení stanic AXN Operátor Telly oznámil, že

Přečíst »
Matematika zločinu online zdarma

Matematika zločinu – online zdarma

Tomáš Toman, který momentálně pobývá v indonéském vězení, se obrátil na novinářku Magdalenu Sodomkovou. Toman tvrdí, že byl zadržen během pokusu o útěk před českým právním systémem, přičemž tvrdí, že je nevinný ve vztahu k

Přečíst »
Rozvoj české televizní scény po pádu komunismu

Rozvoj české televizní scény po pádu komunismu

Česká televizní scéna prošla výrazným vývojem v období 90. let, když země prošla transformací z komunistického režimu k demokracii. Tato éra byla plná výzev a příležitostí pro televizní produkci, která se snažila reflektovat novou politickou,

Přečíst »

Nejznámější filmy a pohádky české scény

Pohádky se staly nedílnou součástí české kultury a rozhodně jsou něco, na co bychom měli být pyšní. Ovlivňují nás už po několik generací a je vždy krásné sejít se s rodinou a zapnout si staré známé Tři oříšky pro Popelku. Které filmové pohádky jsou ale nejznámější?   […]

Přečíst »
Rašín

Rašín – online zdarma

Představte si to: jediný muž, odvážný a nezdolný, jenž se odvážil snít o vlastním státě, když mocné monarchie vládly zemi. To je příběh Aloise Rašína, prvního ministra financí Československa. Přestože se zdálo, že je vše

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*