Stanice ČT zůstaly v roce 2023 i přes růst komerčních stanic nejsilnější

ČT

Skupině televizních stanic ČT se podařilo udržet v roce 2023 vedoucí pozici na televizním trhu mezi diváky ve věku 15 a více let, i když zaznamenala menší nárůst v porovnání s komerčními stanicemi. Jejich podíl na celodenní sledovanosti činil 29,88 %, což představuje pokles o 1,59 procentního bodu oproti roku 2022.

TIP: Obsah ČT můžete sledovat na stránce https://www.ceskatelevize.cz/zive/

Obsah článku

Porovnání s FTV Prima

Skupina stanic FTV Prima se v roce 2023 umístila mírně lépe než její hlavní konkurenti. Její podíl na celodenní sledovanosti dosáhl 27,56 %, což představuje zlepšení o 0,66 %.

Porovnání s kanály Nova

Stanice skupiny Nova si meziročně polepšily o 0,62 % ve sledovanosti během celého dne, přičemž podíl v roce 2023 dosáhl 27,04 %.

Historie ČT

  1. Založení (1953): Česká televize byla založena 1. května 1953 jako Československá televize (ČST). Byla první televizní společností v tehdejším Československu.

  2. Československý Čas (1969): ČST byla považována za politicky ovládanou televizní stanici během komunistické éry. V roce 1969 byla uzavřena dohoda mezi Československem a Slovenskem, která vedla ke vzniku samostatných českého a slovenského vysílání.

  3. Samostatná Česká televize (1992): Po rozdělení Československa v roce 1992 vznikla samostatná Česká televize. Byla transformována na veřejnoprávní instituci, financovanou z licence, a začala poskytovat nezávislé a různorodé programy.

  4. Digitalizace (2000): V roce 2000 začala ČT s postupnou digitalizací vysílání, což zlepšilo kvalitu obrazu a zvuku a umožnilo nabídku více kanálů.

  5. Evropská integrace (2004): Po vstupu České republiky do Evropské unie v roce 2004 se Česká televize stala důležitým médiem pro informování veřejnosti o evropských záležitostech.

  6. Rozvoj nových kanálů: ČT rozšířila svou nabídku o různé kanály zaměřené na různé cílové skupiny, včetně dětských, dokumentárních a kulturních kanálů.

  7. Inovace a online přítomnost: S postupujícími léty se Česká televize snažila udržet krok s technologickým vývojem a zvyšujícím se trendem sledování online obsahu. Rozvíjí svou online přítomnost a poskytuje obsah prostřednictvím internetových platforem.

Dále si přečtěte:

ČT

Členové Etického panelu ČT rezignovali

V nedávné době došlo k významné události v Etickém panelu České televize, kdy všech pět jeho členů oznámilo svou rezignaci. Toto rozhodnutí vyvolalo otázky ohledně budoucnosti a složení tohoto důležitého orgánu dohledu v rámci veřejnoprávní

Přečíst »
barrandov

TV Barrandov má poloviční tržby

Vývoj tržeb televizní skupiny Barrandov reflektuje klesající trend podílu na sledovanosti. Oproti období před covidem se tržby a sledovanost snížily o polovinu, což není pro provozovatele, Jaromíra Soukupa, právě veselá zpráva. Obsah článku Nebylo snad

Přečíst »

Barrandov byl z důvodu dluhů odpojen od elektřiny

Od soboty 20. ledna čelí kanály skupiny Barrandov, včetně hlavní stanice Barrandov, Barrandov Krimi a Kino Barrandov, výpadku vysílání z důvodu odpojení od elektřiny. Diváci se nemohou naladit na tyto stanice, které zažily přerušení v

Přečíst »
Světový pohár v Jasné

Světový pohár v Jasné na kanálu Eurosport 2

Světový pohár v alpském lyžování žen se po téměř 3 letech vrací do zimního střediska Jasná na Slovensku . Nenechte si ujít víkendové závody ve dnech 20. – 21. 1. 2024. Obsah článku V ženském lyžování jsou vynikající

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*