Barrandov byl z důvodu dluhů odpojen od elektřiny

Od soboty 20. ledna čelí kanály skupiny Barrandov, včetně hlavní stanice Barrandov, Barrandov Krimi a Kino Barrandov, výpadku vysílání z důvodu odpojení od elektřiny. Diváci se nemohou naladit na tyto stanice, které zažily přerušení v distribučních cestách.

Obsah článku

barrandov vypnutí elektřiny

Monoskop a omluva za technické komplikace

Výpadek postihl všechny distribuční cesty, včetně pozemního vysílání, satelitu a kabelových sítí. Diváci viděli pouze monoskop (barevné pruhy) s nápisem „Skupina Barrandov“ a hodinami. Vysílání bylo ukončeno brzy ráno po první hodině, ale v sobotu se vysílání hlavního kanálu opět zprovoznilo kolem 10:00, s menšími stanicemi Krimi a Plus následující okolo 10:30.

Elektřina odpojena kvůli dluhu

Příčinou výpadku bylo odpojení skupiny od elektřiny. Dodavatel elektřiny přistoupil k jednostrannému odpojení v noci z pátku na sobotu, po upozornění na nezaplacení dlužné částky ve stanoveném termínu. Televize se snažila rychle zprovoznit vlastní zdroje elektřiny a opět začala vysílat v 10 hodin ráno. Výkonná ředitelka TV Barrandov Andrea Geyer se omluvila divákům za technické komplikace.

Dluhy a odpojení elektřiny

Spolumajitel Barrandova Jan Čermák uvedl, že televize měla dluh vůči dodavateli energií ve výši 12 až 14 milionů korun. Dodavatel chtěl ihned úhradu tří milionů, avšak televize potřebovala peníze na výplaty zaměstnanců a nedokázala celou částku zaplatit. Tím došlo k odpojení elektřiny, které se stalo o den dříve, než televize předpokládala kvůli nesrovnalostem v termínu sobotní půlnoci.

Zablokované účty a ochrana před věřitelem

Provozovatel skupiny Barrandov, Barrandov Televizní Studio, má od loňska zablokované bankovní účty kvůli exekuci. Firma nemůže provádět finanční operace, ale získala dočasnou ochranu před klíčovým věřitelem, společností Knowlimits. Nový spolumajitel Jan Čermák se postupně snaží narovnat dluhy, které má televizní stanici. Knowlimits není jediným věřitelem, dalšími jsou České Radiokomunikace, ATO nebo ASMEA.

Dále si přečtěte:

Prima

FTV Prima přestane k 31.5.2024 vysílat

Dnešní den ráno prosákly na veřejnost informace, že televize Prima k poslednímu dni v květnu tohoto roku ukončí vysílání na všech svých kanálech. Důvodem jsou dlouhodobé problémy, které objasním v článku níže. Obsah článku Reklamy

Přečíst »
Případ Stodolovi online zdarma

Případ Stodolovi – online zdarma

Nejpodrobnější rekonstrukce práce policie! Tato nová dokumentární série od Mirka Vaňury nabídne detailní pohled na případ, který zásadně ovlivnil českou kriminalistiku. Diváci uvidí dosud nezveřejněné policejní záběry, fotografie z vyšetřování a nová svědectví, která odhalí,

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*