RTVS prý porušuje lidská práva, argumentuje Fico

Fico
Fico
Slovenská vláda pod vedením premiéra Roberta Fica schválila revoluční změny ve veřejnoprávních médiích, které mají přinést výraznou proměnu v této oblasti. Jaké kroky se chystají a jaké to bude mít důsledky?

Obsah článku

Konec éry RTVS: Vznik nového média

Vláda rozhodla, že současné Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) definitivně zanikne a bude nahrazeno novým subjektem – Slovenskou televizí a rozhlasem (STVR). Tato změna má zahrnovat převzetí veškerých práv, povinností, financí, a majetku, čímž se otevírá nová kapitola ve vývoji veřejnoprávních médií na Slovensku.

Finanční otázka a národní rozměr

Financování nového média se bude odvíjet od několika zdrojů, včetně státního rozpočtu a zvýšení reklamního prostoru ve vysílání. Tato rozhodnutí vzbuzují kontroverze a obavy o rovnováhu mezi veřejnou službou a soukromými televizemi. Zároveň se nový název média, STVR, zdůvodňuje i národoveckým rozměrem a snahou odstranit označení, které podle vlády nedostatečně reflektuje slovenskou národní identitu.

Boj o řízení a námitky soukromých médií

Premiér Fico zdůrazňuje nutnost změny vedení ve veřejnoprávních médiích, které podle něj selhaly v objektivitě a jsou ve sporu s vládou. Nicméně, RTVS odmítá kritiku a tvrdí, že je veřejností vnímána jako nejobjektivnější zdroj informací. Plánované změny se setkávají s opozicí soukromých televizních stanic, které vidí v navrhovaných opatřeních nebezpečí pro rovnováhu v médiích.

Závěr

Celý proces nyní směřuje k projednání v parlamentu a k podpisu prezidenta. I přes kritiku ze strany opozice a některých společenských skupin, vláda se drží svého plánu přinést radikální změny do veřejnoprávního vysílání na Slovensku.

Dále si přečtěte:

Jak funguje IPTV

Jak funguje IPTV

Internetová televize (IPTV) je moderní forma televizního vysílání, která využívá internetový protokol (IP) k přenosu televizního obsahu. Tento inovativní způsob distribuce televizního obsahu nabízí uživatelům širokou škálu programů a služeb přímo prostřednictvím internetového připojení. V

Přečíst »
Vlastimil Harapes si zahrál v mnoha filmech.

5 filmů, ve kterých hrál Vlastimil Harapes

Do filmového a tanečního nebe odešel herec, choreograf a baletní tanečník Vlastimil Harapes. Pojďme si připomenout známé filmy, ve kterých hrál zasloužilý umělec, jenž zemřel 15. května 2024, a které můžete zhlédnout online na Voyo.

Přečíst »
HBO

HBO Max se mění na Max. Co bude jinak?

Streamovací služba společnosti Warner Bros. byla pod jménem HBO Max spuštěna 27. května 2020. Letos, konkrétně 21. května, dojde k její změně na Max. V nové podobě přinese podívanou skutečně pro každého. /*! elementor-pro –

Přečíst »
Motorsport

Sporty TV získali práva na vysílání motorsportu

Sporty TV, bezplatná celoplošná sportovní stanice, se stává novým domovem pro motorsport. Nově získala práva na vysílání FIA World Endurance Championship (WEC), což otevírá dveře pro fanoušky automobilových závodů k sledování prestižních událostí přímo z

Přečíst »
Odznak Vysočina

Odznak Vysočina – online zdarma

Představte si malebnou vesnici na Vysočině, kde čas plyne vlastním tichým rytmem a život se zdá být jednoduchý a poklidný. Obyvatelé této idylické obce se znají už po mnoho generací a navzájem si vždy ochotně

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*