Nejznámější filmy a pohádky české scény

Pohádky se staly nedílnou součástí české kultury a rozhodně jsou něco, na co bychom měli být pyšní. Ovlivňují nás už po několik generací a je vždy krásné sejít se s rodinou a zapnout si staré známé Tři oříšky pro Popelku. Které filmové pohádky jsou ale nejznámější?  

1. – 3. nejznámější filmové pohádky

První příčku obsadil na plné čáře film S čerty nejsou žerty. Je režírovaný Hynkem Bočanem vyšel roku 1985, celkem má něco málo přes hodinu a půl a je to jedna z klasických komedií, která dokazuje, že některé příběhy jsou opravdu nadčasové. Na ČSFD si drží úctyhodných 89 % a je možné si ho přehrát na Voyo.

Na druhém místě se umístilo Ať žijí duchové!, které je o trochu starší (1977) než náš vítěz, ale v televizi ho najdete doteď, například 5. 5. 2024 na Nově! Těsně za ním se umístili Tři veteráni s hlavními „hrdiny“ Pankrácem, Bimbácem a Servácem. V televizi najdete tento film většinou v době Vánoc a podobných svátků.

4. – 7. místo patří princeznám

Určitě už jste slyšeli o komedii Šíleně smutná princezna s legendární herečkou Helenou Vondráčkovou. Dva spřátelení panovníci se shodnou na sňatku svých dětí, ony na to mají ale jiný názor – z veselé princezny se tak stává věčně smutná dívka.

Na další příčce je pohádka Pyšná princezna, následuje Princezna se zlatou hvězdou a po ní Princezna ze mlejna, o jejíž ruku se uchází vodník, čert a mládenec Jindřich. Nikdo z nich ale netuší, kdo tahle dívka opravdu je.

8. – 10. novější pohádky

Tyto příčky už si vysloužily pohádky o něco mladší. Na osmém místě je to Anděl Páně, klasická komedie s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem z roku 2005. Fous za ní se umístilo Sedmero krkavců, které vychází z klasické pohádky od Boženy Němcové a vypráví o statečnosti a houževnatosti jedné dívky Bohdanky zachránit své bratry.

Na poslední desáté příčce je Dvanáct měsíčků, kde musí chudák Maruška hledat jahody v lednu za mrazů a sněhu.

Náš seznam by mohl pokračovat ještě hodně dlouho, protože skvělých českých pohádek je více než dost, tohle byl ovšem jen výřez z těch podle nás nejznámějších.

Jak funguje registrace na VOYO zdarma?

Registrace je nezávazná a zcela zdarma. Každý nový uživatel získává možnost si službu v rámci 7 dní prvně zadarmo vyzkoušet a poté se rozhodnout, zda mu vyhovuje a bude v předplatném pokračovat.

Další tipy na filmy a seriály:

Dále si přečtěte:

Vodafone Nova Sport 5 a 6

Vodafone dnes přidal Nova Sport 5 a 6

Vodafone dnes do své programové skladby přidal žádané kanály Nova Sport 5 a 6.  Obsah článku Rozšíření sportovní nabídky na Vodafone TV – nové kanály a obsah Vodafone TV rozšiřuje svou sportovní nabídku o nové

Přečíst »
Matematika zločinu online zdarma

Matematika zločinu – online zdarma

Tomáš Toman, který momentálně pobývá v indonéském vězení, se obrátil na novinářku Magdalenu Sodomkovou. Toman tvrdí, že byl zadržen během pokusu o útěk před českým právním systémem, přičemž tvrdí, že je nevinný ve vztahu k

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*