Kolik času stráví denně sledováním televize průměrný Čech?

Kolik času stráví denně sledováním televize průměrný Čech
Kolik času stráví denně sledováním televize průměrný Čech

Kolik času strávíte denně sledováním televize? Myslíte, že je to více než průměrný Čech? Během posledních pár let se průměrný čas sledováním televize drasticky změnil, čím to ale je? Které stanice jsou nejsledovanější a jak jsou na tom sousední státy?

Obsah článku

Růst a aktuální hodnota času

Za poslední rok se snížila průměrná doba sledování televize pro průměrného Čecha o 4 minuty a celkově je to něco málo přes 3 hodiny 35 minut. To je ovšem jenom televize, když nepočítáme ostatní média – další 3 hodiny 5 minut tvoří čas strávený na telefonu nebo počítači. Počet lidí s televizí v domácnosti stále klesá, díky čemuž klesá i celková hodnota.

Jak to vypadá v zahraničí?

Na Slovensku hodnoty času stráveného sledováním televize dosahují až 4 hodin, v Polsku už je to něco přes 4 hodiny a 15 minut. Více o tomto tématu se můžete přečíst v našem článku zde.

Kdo sleduje TV nejvíce?

70 % diváků si zapne televizi každý den, 87 % alespoň jednou týdne. Nejméně času stráví sledováním televize generace Z (15–24 let) a to okolo 45 minut denně. Generace Y, tedy diváci ve věku 25-34 let stráví u televize dvakrát více – skoro 2 hodiny. Nejvíce času stráví sledováním TV lidé ve věku 35-54 let, kde šplhá průměrný čas k 3 hodinám a půl.

Nejsledovanější programové žánry

Co tedy diváci sledují nejvíce? Daleko nejsledovanějším programovým žánrem jsou seriály (např. Docent, Kukačky, Zlata labuť, ZOO) a hned za nimi následují filmy (např. Pelíšky, Tajemství staré bambitky), které dohromady tvoří 46 %. Jejich popularita stále roste, dalších 14 % obsahuje různé zábavné pořady – od talk show přes reality show až po soutěže. Zpravodajství, tedy zprávám o počasí, zpravodajským magazínům apod. věnují diváci 12 % celkového času sledování televize.

Nesledovanější televizní stanice

A jak jsou na tom jednotlivé stanice? Průměrný divák stráví 1 hodinu denně sledováním Novy, mezi nejoblíbenější sem patří Televizní a Sportovní noviny, Doktor od jezera hrochů, Počasí a Ordinace v růžové zahradě. Na Primě 30 minut, kde je nejsledovanější Ano, šéfe!, Top Star Magazín, Vylomeniny nebo třeba Máme rádi Česko. Na 40 minutách denně je potom ČT1, kde diváci nejvíce sledují Všechnopárty, Micimutr, Tajemství staré bambitky a Pelíšky. Na 4. příčce se umístilo ČT24 s průměrnou hodnotou 23 minut za den, a to díky pořádům Docent, Star Dance, Místo zločinu České Budějovice a filmy jako Anděl Páně.

Dále si přečtěte:

Mimořádná událost online zdarma

Mimořádná událost – online zdarma

Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Strojvedoucí se s ním pohybuje jistě, ale náhle musí náhle zastavit mezi poli. Vlak se však začne pohybovat dál, a to bez něj. Cestující jsou zmatení, když zjistí, že jedou

Přečíst »

Historie televizního vysílání v České republice

Od svého zrodu v roce 1953 se česká televize stala neodmyslitelnou součástí života mnoha domácností v České republice. První televizní vysílání začalo jako experiment, ale brzy se stalo nedílnou součástí každodenního života obyvatel. Příchod televize

Přečíst »
3 tipy na hororové filmy ke zhlédnutí na Voyo

3 nejlepší horory ke zhlédnutí na Voyo

Máte pro strach uděláno? Pak se pohodlně usaďte, zhasněte světla, udělejte si popcorn a vyberte si horor dle vašeho gusta, podle našich tipů. Většina hororů na Voyo je s českým dabingem, takže se nemusíte strachovat ještě

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*