Chyby ve filmu Titanik, které vám nejspíš unikly

Chyby ve filmu Titanik, které vám nejspíš unikly
Chyby ve filmu Titanik, které vám nejspíš unikly

Určitě už jsme každý minimálně slyšeli o filmu Titanic – romantické drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. Pokud jste ho ale sledovali pozorně, mohli jste si všimnout hned několika malých chybek, ke kterým při natáčení tohoto velkofilmu došlo.

Obsah článku

Kaskadérští dvojníci

Dvojníci ve zmíněných scénách
Dvojníci ve zmíněných scénách

Občas jsou ve filmech potřeba tzv. dvojníci, lidé, kteří vypadají plus mínus jako daný herec a jsou schopni zahrát obtížnější scény. V různých momentech v Titaniku je to ale poměrně dobře vidět, například ve scéně, kdy Rose uklouzne z lodi, ale Jack ji chytí? Ano, Jack i Rose tady mají svého dvojníka. Dobře je to potom vidět ve scéně, kdy se začíná loď potápět a dva hlavní hrdinové nese voda skrz chodby.

Gumová sekera

Gumová sekera
Gumová sekera

Ve scéně, kdy se do lodě dostává víc a víc vody, je Jack pořád připoutaný pouty k trubce. Když ho Rose přijde osvobodit, má s sebou sekyru, kterou pouta jednou ranou přerazí. Pokud se ale budete dívat na scénu pozorně, můžete se povšimnout, že se Rose trefila přímo do Jackovi ruky. Naštěstí byla ale v realitě zbraň gumová, tudíž se nikomu nic nestalo.

Kamera v odraze skleněných dveří

Odraz kameramana ve dveřích
Odraz kameramana ve dveřích

Asi nejlépe viditelná chyba nastává, když se Jack dostane do části lodi pro první třídu. Scéna je natočená tak, aby to vypadalo jako Jackův pohled, ale když mu číšník otvírá dveře, můžeme v jejich odraze vidět kameramana s kamerou na hrudi. Ve filmu je to poměrně dobře vidět, tudíž je možné, že tento bod pro vás není novinka.

Rosino znaménko

Rosina změna znamének
Rosina změna znamének

Hned v první scéně s Rose, kdy se kamera pomalu posouvá dolů a dává nám příležitost pohlédnout jí do obličeje, si můžeme všimnout, že má vlevo nad rty znaménko. To se ale o pár scén dál přesune doprava. Proč? Jelikož většina filmu byla natočená a při editaci potom převrácená. Tvůrci lodi totiž nechtěli stavět i druhou stranu lodi, tudíž je po celý film ve všech reálných scénách vidět strana pouze jedna.

Závěr

Samozřejmě je ale potřeba brát v potaz, že je film skoro 20 let starý a na jeho dobu to bylo něco neskutečného – a vlastně pořád je! Režisérem byl James Cameron a v hlavních rolích byli Leonardo DiCaprio a Kate Winslet.

Dále si přečtěte:

Skylink

Zajímavé spojení Skylink live TV a Apple TV+

Zajímavý produkt pro fanouška klasické tv i kvalitní streamovací služby. Obsah článku Pro koho je určená? Internetovou televizi skylink live TV není třeba zvlášť představovat. Ačkoliv se značka Skylink původně profilovala jako čistě satelitní, vývoj

Přečíst »
Survivor online zdarma

Survivor – online zdarma

Připravte se na jedinečnou výzvu, která otestuje vaše hranice přežití! Tropický ráj se pro skupinu soutěžících promění v děsivou noční můru. Čeká je boj nejen s hladem a nedostatkem pohodlí, ale především mezi sebou navzájem.

Přečíst »
ČT

Členové Etického panelu ČT rezignovali

V nedávné době došlo k významné události v Etickém panelu České televize, kdy všech pět jeho členů oznámilo svou rezignaci. Toto rozhodnutí vyvolalo otázky ohledně budoucnosti a složení tohoto důležitého orgánu dohledu v rámci veřejnoprávní

Přečíst »
Národní házená online zdarma

Národní házená – online zdarma

Skupina přátel, která v devadesátých letech triumfovala získáním mistrovského titulu v národní házené, se po letech dočká pozvánky na první klubové mistrovství veteránů v této disciplíně na Slovensku. Pod heslem „Míč v ruce, národka v

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*