3 tipy na životopisné filmy ke sledování na Voyo

3 tipy na životopisné filmy na Voyo
3 tipy na životopisné filmy na Voyo

Máte rádi filmy, které vypráví příběh života? Přinášíme vám tipy na životopisné filmy, kde je důraz kladen na události v životě jednotlivce a na to, jak utvářely jeho osobnost. Pustit si jej můžete online zdarma na Voyo přes fialové tlačítka níže. 

Obsah článku

1. Bohemian Rhapsody

Kdo by neznal slavnou rockovou skupinu Queen a jejich zpěváka Freddieho Mercuryho, který vzdoroval svou hudební tvorbou i životem? Životopisné drama ukazuje vzestupy a pády slavné kapely, prostřednictvím nejznámějších písní jako jsou „We Are the Champions“ nebo ikonická skladba „Bohemian Rhapsody“, jenž se dostala na první místo britské hitparády. Své místo ve filmu má i Freddieho manželka Mary, která pochopí, že je gay, ale i nadále zůstane jeho přítelkyní a důvěrnicí. Vrcholem filmu je vystoupení na koncertu Live Aid, které se konalo v roce 1985, kde na pódiu Queeni v čele s Freddiem, předvedli největší živé vystoupení v historii rockové hudby. Celý výtěžek z koncertu putoval do Etiopie na oběti hladomoru. V té době již ve filmu zpěvák ví, že umírá na AIDS. Pokud máte rádi hudební filmy, pusťte si na Voyo Bohemian Rhapsody a možná si stejně jako já, budete zpívat nebo podupávat nohou, protože písně Freddieho Mercuryho, patří mezi světové špičky rockové scény. Na ČSFD má film od diváků hodnocení 87 %.

2. Zrodila se Astrid

Astrid Lindgrenová, autorka knih Pipi Dlouhá punčocha nebo Děti z Bullerbynu. Jaký byl život mladé švédské spisovatelky? Možná vás překvapí, že se zamilovala v redakci do muže, který byl o třicet let starší, otěhotněla a jako svobodná matka porodila své dítě v Kodani, aby nemusela sdělovat jméno otce. Mladá Astrid po porodu, syna Larse, musí nechat na dlouhých pět let u pěstounky v Dánsku. O svého syna však stojí a u pěstounky ho jednou za čas navštěvuje, ale trápí ji, že s ní Lars nekomunikuje, své city projevuje nikoli směrem k Astrid, ale k pěstounce, které říká mámo. Když pěstounka onemocní, Astrid převezme zodpovědnost nejen za sebe, ale i za malého človíčka. V té době se Astrid Lindgrenová postavila proti společenským normám a následovala své srdce. Aby získala lásku a důvěru svého syna, začala mu vyprávět povídky, které si vymýšlela. Později se Astrid provdala za Sture Lindgrena. Pozoruhodný příběh Astrid Lingrenové diváci ohodnotili na ČSFD 73 %.

3. Milada

Český historický a životopisný film, inspirovaný politickým osudem a osobním životem JUDr. Milady Horákové, který se odehrál v letech 1937 – 1950. Příběh ztvárňuje ambice, pochybnosti, rodinný život a vnitřní boj Milady Horákové, která byla popravena 27. června 1950, i když o její milost žádali významné osobnosti jako například Albert Einstein nebo Eleanor Rooseveltová, prezident je nevyslyšel. I přes to, že má film Milada na ČSFD nižší hodnocení, získal dva České lvy a stojí za zhlédnutí i na Voyo , protože Milada Horáková bojovala za pravdu, svobodu a lásku. A právě tyto důležité životní pilíře je potřeba si připomínat i v dnešní době.

Další tipy na filmy a seriály:

Dále si přečtěte:

koncesionářské poplatky 2025

Koncesionářské poplatky 2025

Poslední dny v médiích rezonuje téma koncesionářské poplatky 2025 a zdražování. V článku vám tedy tyto informace přiblížím a také prozradím fígl, jak se poplatkům vyhnout. Obsah článku Zdražování V současné době se zdražování koncesionářských

Přečíst »
Slečna Marplová online zdarma

Slečna Marplová – online zdarma

Paní Jane Marplová se zapojuje do řady dobrodružství, během nichž odhaluje záhadné vraždy. Tato amatérská detektivka sídlí v klidné anglické vesnici St. Mary Mead, proslavuje se svou analytickou schopností a je přitahována k řešení zločinů

Přečíst »

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*